3 tipy, jak hledat práci s pomocí umělé inteligence
Neztrácejte zbytečně čas psaním životopisu nebo motivačních dopisů. Stejně tak už se nestrachujte z otázek, které vás čekají na pohovoru. Přinášíme vám totiž tipy, jak hledat práci s pomocí umělé inteligence (AI) – tyto triky vám ušetří hodiny času a spoustu energie na cestě k novému zaměstnání.
Průzkum, který provedla personální agentura GoodCall na vzorku 569 respondentů s vysokoškolským a středoškolským vzděláním ukázal, že pouze 41 % kandidátů někdy využilo AI při hledání práce. Proto vám dnes poradíme, jak se přidat k těm, kteří si pátrání po nových pracovních příležitostech ulehčují právě pomocí této moderní technologie.
Věřte, že to není žádná věda!
Stačí si osvojit nástroje jako ChatGTP nebo Gemini – jde o chatboty, díky kterým lze jednoduše a zdarma komunikovat s umělou inteligencí. Stačí zadat příkaz, jak chcete, aby vám AI pomohla, a hned máte k ruce asistenta na hledání práce.
Pojďte zjistit, jak to funguje…
1. Vytvořte životopis na povel
Tvorba životopisu nikdy nebyla lehčí. Dnes stačí napsat do ChatuGTP následující požadavek a okamžitě se pyšníte nabušeným CVíčkem:
"Napiš mi životopis s těmito pracovními zkušenostmi XXX pro [NÁZEV POZICE], s touto historií vzdělání YYY a s těmito dalšími dovednostmi ZZZ. "
Doporučujeme vám životopis stáhnout a následně upravit podle vlastního uvážení.
Pokud chcete zvýšit své šance na úspěch, poproste AI ještě o úpravu životopisu podle konkrétní pozice, o kterou se ucházíte.
TIP: Dostávejte e-maily s pracovními nabídkami přímo podle vašich představ.
2. Nechte si napsat motivační dopis AI
Umělá inteligence vám kryje záda i při psaní motivačního dopisu. Stejně jako v předešlém případě stačí zadat jednoduchý pokyn – tentokrát např.:
"Napiš mi motivační dopis, kterým žádám o pozici [NÁZEV POZICE] ve společnosti [NÁZEV FIRMY]. Popiš, jak mohu efektivně vyjádřit svou vášeň pro [PRŮMYSL/OBOR]. Zdůrazni [DOVEDNOST/ZKUŠENOST] jako hlavní důvod, proč mě zaměstnat."
Nezapomeňte výsledek vždy doladit tak, aby text co nejlépe vystihoval váš zájem o danou pozici.
3. Zkuste si pohovor nanečisto
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti! Než se potkáte tváří v tvář s představiteli firmy, natrénujte si zkušební pohovor s umělou inteligencí. Simulaci pohovoru spustíte příkazem:
"Hlásím se na pozici [NÁZEV POZICE]. Vytvoř mi simulaci pohovoru. "
Následně odpovídáte na každou otázku, kterou vám chatbot postupně položí. Během toho si ideálně dělejte poznámky a zhodnocujte své odpovědi.
Z našeho průzkumu o využívání AI při hledání práce vyplývá, že 65 % respondentů se plánuje v oblasti umělé inteligence do budoucna vzdělávat. Proto si nenechte ujet vlak a naučte se využívat AI ve svůj prospěch už dnes.
Hledáte novou práci? Podívejte se na naše aktuální pracovní nabídky.
Další zajímavé články
- Hledání práce
Co se změnilo na pracovním trhu v Jihočeském kraji?
30. 09. 2024 - Hledání práce
Jak si najít práci hned po škole
03. 07. 2024 - GOOD NEWS
Genixa a Hlas onkologických pacientů spojují síly pro lepší budoucnost
27. 01. 2025 - HR tipy
Skills-based hiring: Co to je a proč je to důležité
27. 01. 2025 - HR tipy
Recruitment Academy Awards 2025: Jubilejní 10. ročník ocenění pro špičky HR marketingu
07. 01. 2025 - RPO
Trendy v RPO a budoucnost náboru
06. 01. 2025 - RPO
Co klienty přivádí k RPO řešení
06. 01. 2025 - HR tipy
6 největších náborových trendů pro rok 2025
02. 01. 2025 - HR tipy
Inspirujte se: Jak firmy dělají diverzitu ve Velké Británii
02. 12. 2024